Заступник Голови правління GC-UA Артем Кузьменко розповів про проблеми, які вбачає у системі оподаткування грального бізнесу
Заступник Голови правління GC-UA Артем Кузьменко розповів про проблеми, які вбачає у системі оподаткування грального бізнесу

Артем Кузьменко розповів про міжнародний досвід контролю та адміністрування оподаткування сфери азартних ігор. Зазначивши, що цей процес є досить клопітким, враховуючи специфіку азартного бізнесу. Адже аналіз міжнародного досвіду оподаткування сфери азартних ігор демонстрував, що єдиного підходу в цьому питанні немає.

Ставки податків і ліцензійних зборів в різних країнах істотно різнилися. Проте, простежувалася очевидна закономірність — країни, які застосовують низькі ставки оподаткування, такі як Бельгія, де податок на дохід складає 11%, або Італія, де спеціалізований податок GGR (gross gambling revenues) становить від 11 до 22%, — застосовують досить високі ліцензійні ставки.

Але в країнах, де ставки оподаткування галузі високі (Німеччина — GGR 83%, Франція — GGR 80%) — ліцензійні платежі відсутні зовсім або більше схожі на адміністративний збір”,- зазначив Кузьменко. 

Однак, так як імплементація грального бізнесу досить довга процедура, паралельно робочою групою  було розроблено законопроєкт № 2713-Д, основним завданням якого було адаптувати оподаткування галузі з урахуванням прийнятого закону.

З різних причин: як об’єктивних, так і суб’єктивних, законопроєкт не був прийнятий і, як результат, ринок отримав високу вартість ліцензій і неадаптовану до закону про азартні ігри систему оподаткування. Вона не враховувала вартість ліцензії та не звільняла від оподаткування види діяльності, які сплачують потрійну вартість ліцензій, що в сукупності призвело до надзвичайно високого податкового навантаження на галузь”, – додав Артем. 

Також представник GC-UA зазначив, що однією з головних причин, чому іноземні інвестори та всесвітньо відомі компанії, які вбачають потенціал розвитку індустрії в Україні, відмовляються заходити на український ринок – є неоподаткована система. 

Нагадаємо, що в липні цього року Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроєкт №2713-Д.

Він пропонує збалансувати систему оподаткування галузі з урахуванням вартості ліцензій, зокрема шляхом введення ставки GGR (gross gaming revenue), і звільнення суми виграшів до 8 мінімальних заробітних плат від оподаткування (48 тис. грн).

Повний матеріал читайте у блозі Артема Кузьменка на Економічній правді