КРАІЛ просять зменшити бюрократію в ліцензуванні грального обладнання
КРАІЛ просять зменшити бюрократію в ліцензуванні грального обладнання

Гральна рада України (GC-UA) направила в КРАІЛ лист на ім’я голови регулятора Івана Рудого. Його просять сприяти зменшенню бюрократії в процесі оформлення ліцензій на гральне обладнання. Зазначають, що нині оператори змушені складати тисячі аркушів, які дублюються, на кожен дозвіл на кожну одиницю обладнання.

Асоціація грального бізнесу просить голову КРАІЛ розв’язати проблему з переліком документів, які необхідні оператору для отримання ліцензії на гральне обладнання.

У листі вказують, що, відповідно до вимог законодавства, потрібно подавати такі документи:

  1. Підтвердження сертифікації ігрових автоматів та підтвердження права власності заявника на обладнання.
  2. Підтвердження права власності на приміщення чи договір, який передбачає таке право.

Тобто, крім значущої інформації у вигляді сертифікатів та серійних номерів обладнання, оператор має подати документ про приміщення, де розміщуватимуть автомати чи гральні столи. З цього випливає практична проблема: документи щодо приміщень у КРАІЛ вже є, оскільки оператор їх подавав від час отримання ліцензії на діяльність. Тому регулятор вже має інформацію про приміщення, якими буде користуватися ліцензіат, і надавати ці дані повторно немає жодної необхідності, адже це не створює жодних ризиків.

Такий пакет документів має великі обсяги, і якщо оператор збирається отримати дозволи на значну кількість ігрових автоматів, йому потрібно подати десятки тисяч аркушів з інформацією щодо приміщення, які повторюються на кожну одиницю обладнання та ліцензію. Якщо ж допущено помилки, то документи подають заново. І такі обсяги роботи створюють надмірне навантаження як на заявника, так і на КРАІЛ.

У GC-UA зазначили, що Україна модернізується та йде шляхом цифровізації документообігу, що може значно полегшити видачу дозвільних документів. Крім того, залучення такої кількості паперу шкодить лісовим ресурсам.

Асоціація бачить в цьому проблему і для бізнесу, і для регулятора, оскільки останній має в короткі терміни перевіряти великі обсяги інформації. Через це GC-UA вважає за необхідне внести зміни до нормативно-правової бази ліцензування грального обладнання і хоче скористатися засобами, за допомогою яких громадськість може впливати на роботу КРАІЛ.

«GC-UA готова разом з КРАІЛ долучитись до розробки відповідних змін в законодавстві, які спростять процедуру видачі документів та нормативно-правових актів», – підсумовується в листі.

Джерело: logincasino