GC-UA про те, чому податкова система не адаптована до гемблінг-ринку України
GC-UA про те, чому податкова система не адаптована до гемблінг-ринку України

Заступник голови правління GC-UA Артем Кузьменко, стверджує, що встановлення системи оподаткування у сфері азартних ігор ускладнюється специфікою зазначеної галузі.

Необхідно одночасно врахувати особливості ринку: можливість операторів працювати в офлайні та онлайні, наявність ризику використання бізнесу для відмивання коштів та ухилення від податків тощо.

Як показує міжнародний досвід, не існує єдиного підходу в питанні оподаткування гральних операторів.

Проте можна відслідкувати чітку закономірність. Країни в яких встановлені низькі податкові ставки, на противагу встановлюють високі ліцензійні платежі.

За словами Артема Кузьменка, на початковому етапі в Україні вирішили взяти модель з низькими податками й високими ліцензійними платежами. Як стверджує Кузьменко, такий підхід має більше переваг:

– гарантує суму надходжень до бюджету;

– унеможливлює більшість ймовірних маніпуляцій податковими відрахуваннями;

– мінімізує корупційні ризики та полегшує адміністрування податків.

Задля контролю діяльності операторів обговорювалась необхідність введення системи держмоніторингу, до якої мали би підключитися офлайн- та  онлайн- оператори. Натомість система у режимі реального часу мала би фіксувати всі ставки, виплачені виграші та іншу інформацію. Проте розроблення програмного забезпечення потребує багато часу — не менше ніж два роки, як вважають аналітики.

Джерело: LoginCasino